Hokejisté Tampa Bay Lightning vyhráli ve 2. kole play off ve Východní konferenci i podruhé v TD Garden, když porazili domácí Boston Bruins 4:3 poprodloužení. V čase 63:18 rozhodl Dan Girardi.

Bruins tak po drtivé výhře 6:2 v úvodním duelu celé série na ledě Lightning neuspěli potřetí za sebou, porážku neodvrátila ani trefa českého útočníka Davida Pastrňáka, jenž otevřel střelecký účet na straně domácích.
Boston Bruins - Tampa Bay Lightning 3:4 po prodl. (stav série: 1:3)
Pro Bruins je porážka o to bolestnější, že se jim podařilo otočit nepříznivě se vyvíjející duel, v němž po úvodní desetiminutovce prohrávali 0:2.
Brayden Point otevřel v páté minutě skóre, poté bodově promluvil do sérii vůbec poprvé Nikita Kucherov. Se 100 body třetí nejproduktivnější hráč základní části zvýšil při přesilovce a skóroval pošesté v letošním play off.
Na číslo šest se v počtu střeleckých zářezů dostal rovněž v početní výhodě i Pastrňák, který neuvěřitelně přesně načasovanou ranou halfvolejem dorazil do vzduchu vysoko odražený kotouč.
V nástupu do druhé části vyrovnal Patrice Bergeron po velmi pěkné souhře s Toreym Krugem a když pak zakončil ve 47. minutě přesnou tečí nabídku od Brada Marchanda, jenž vyrazil na zteč v oslabení, měli Bruins navrch. Rovněž Bergeron má díky dvěma zásahům na kontě už šest gólů v tomto play off.
"Ten obrat jsme si skvěle vybojovali," řekl obránce Bruins Charlie McAvoy. "Naše kabina má velkého ducha. Bojujeme neustále a cítíme, že máme kdykoliv šanci. Dnes to bylo ale s opravdu nešťastným koncem, což hodně bolí."
Lightning totiž otočka do kolen neposlala a sami předvedli ještě jednu. V končící 53. minutě vyrovnal Steven Stamkos a hned zkraje prodloužení rozhodl špičkou hole jednoruč tečující Girardi.
"Byl to důležitý gól, ale i když to říkám, tohle není o jednom hráči," zdůraznil Stamkos. "V play off nejsme od bodů a gólů, ale abychom vyhráli zápasy v cestě za Stanley Cupem," dodal při komentáři k vyrovnávací trefě na 3:3.
Lightning výhrou potvrdili pozici historicky nejlepšího týmu ligy při prodlouženích zápasů play off ve venkovních zápasech, kde zvládají dovést k úspěchu tři ze čtyř takových utkání. Celkem je jejich úspěšnost v prodloužení během bitev o Stanley Cup 65,2 procenta, druhá nejlepší za New York Islanders
(67,3%).
Vše ale mohlo být jinak, kdyby Andrej Vasilevskiy nedokázal po půlminutě prodloužení vykrýt nebezpečnou Pastrňákovou ránu z kruhu pro vhazování.
Girardi měl pak více střeleckého štěstí. "Dostal jsem se do dobré pozice v souboji s protihráčem a Killorn tam pak poslal super nahrávku," popsal rozhodující zásah Girardi. "Puk se mi šťastně odrazil od hokejky."
Nyní hraje vše do karet Lightning, kteří ještě nikdy v play off vedení 3:1 na zápasy nepromarnili a všech pět takto rozehraných předchozích sérií úspěšně uzavřeli.
"Pátý zápas bude ale ten nejtěžší v celé sérii," odtušil útočník vítězů Ryan Callahan. "Je to tak vždycky. A o to víc to lze čekat, když proti sobě budeme mít partu tak zkušených hráčů, kteří podobné situace už prožili. Pro nás je dobré, že budeme doma, ale uzavřít sérii čtvrtou výhrou je vždy nejtěžší."
Další zápas:Neděle 6. května (21:00 SELČ) v Amalie Areně v Tampě.