sobotka1113

Vladimír Sobotka bude na čtyři až šest týdnů mimo hru. Útočník Buffalo Sabres utrpěl během prvního zápasu Global Series ve Stockholmu zranění v dolní části těla.

Stalo se to při střetu s útočníkem Nikitou Kucherovem z Tampa Bay Lightning, který ho trefil v čase 14:20 první třetiny pátečního utkání. Sobotka ho nedohrál a Lightning zvítězili 3:2. Sabres už bez českého forvarda následně v sobotu prohráli i druhý zápas Global Series, tentokrát 3:5.
Sobotka odehrál v probíhajícím ročníku za Buffalo 16 zápasů, dal jeden gól a na dva další přihrál.
Sledujte veškeré novinky z NHL na Twitteru [@NHLcz]
Jeho místo na soupisce zaplní útočník Curtis Lazar, kterého povolali Sabres ze záložního týmu v Rochesteru v American Hockey League.
Buffalo (9-6-2) prohrálo pět zápasů v řadě, z toho jeden v prodloužení. Po návratu ze Švédska hraje první duel ve čtvrtek (pátek 1:00 SEČ) doma proti Carolina Hurricanes.