V ohromnou přestřelku se proměnil duel mezi týmy Winnipeg Jets a Nashville Predators. Přestože hosté v Kanadě vedli o tři góly, Jets nakonec na svém ledě zvítězili 7:4 a v sérii 2. kola play off se dostali do vedení 2:1 na zápasy.

Winnipeg Jets - Nashville Predators 7:4 (Stav série 2:1)
Bylo to totální pokoření soupeře. Gólman Pekka Rinne i elitní defenziva Predators končily na kolenou, hráči Jets je totiž zatížili hned sedmi góly.
"Úplně jsme přestali hrát, nebyli jsme vůbec důrazní," zlobil se hostující obránce Ryan Ellis. "Takhle to vypadá, když mužstvo úplně vypadne z role a druhé naopak ještě přidá. Ze svých chyb se musíme poučit."
Predators přitom prožili oslnivou první třetinu, ve které soupeři nasázeli hned tři góly. To se jim v této sezoně povedlo vůbec poprvé.
Skóre otevřel v čase 4:53 veterán Mike Fisher, s dalšími zásahy přispěchali v přesilové hře P.K. Subban a Austin Watson. Vše nasvědčovalo tomu, že favorit série kráčí za suverénním triumfem.
Jets, pohánění tradičně fantastickými diváky, ale hlavu nesklonili. Ve druhé třetině potřebovali necelé tři minuty, aby skóre úplně vyrovnali.
Stíhají jízdu odpálil Paul Stastny, ke kterému se následně přidali obránci Dustin Byfuglien a Jacob Trouba. Na časomíře svítil čas 25:29 a utkání bylo opět nerozhodné.
"V první třetině jsme dostali do zubů, naše odpověď ale byla úžasná," chválil útočník Jets Blake Wheeler. "Naším cílem bylo zvládnout druhou část tak, abychom měli alespoň nějakou šanci na výhru."
Winnipeg tenhle plán zvládl dokonale, do šatny po druhé třetině totiž odcházel dokonce s vedením. Postaral se o něj 45 sekund před druhou sirénou výtečný Byfuglien.
Pro důrazného beka to byl už devátý bod v letošním play off, čímž vyrovnal dosavadní maximum mezi obránci Winnipegu, které držel od roku 1985 Dave Babych (ještě u původních Jets, dnes Arizona Coyotes). Byfuglien se navíc stal po Moe Manthovi teprve druhým obráncem v historii Winnipegu, jenž se trefil dvakrát v jednom duelu.
Hosté se dokázali vrátit do hry zásluhou Filipa Forsberga, který v čase 47:40 využil přesilovou hru. To ovšem bylo z jejich strany všechno.
Další góly stříleli už jen domácí. A zvládli hned tři. Vedení kanadskému týmu vrátil v početní výhodě pět minut před koncem Wheeler. Stejný hráč se trefil i v poslední minutě do odkryté branky, definitivní podobu výsledku pak stanovil rovněž při power play soupeře Christian Tanev.
Triumf 7:4 nakonec odráží střeleckou převahu Jets. Ti zasypali gólmana Pekku Rinneho dohromady 45 střeleckými pokusy, Predators jich měli pouze 30.
"Sice jsme prohrávali 0:3, ale pořád jsme věřili, že ten zápas můžeme zvládnout," prohlásil útočník Paul Stastny. "Měli jsme za sebou fanoušky a šli do toho po hlavě. Vyplatilo se nám to."
Další zápas:Čtvrtek 3. května (pátek 4. května v 3:30 SELČ) v Bell MTS Place ve Winnipegu.