Honzek 93024

Pondelkový program testovacích duelov NHL priniesol deväť zápasov a nastúpila v nich aj štvorica slovenských hráčov.

Calgary Flames si poradili so Seattle Kraken 4:3 po predĺžení aj vďaka ďalšiemu gólu Samuela Honzeka. Devätnásťročný forvard sa v druhej tretine presadil v oslabení a poslal Flames do vedenia 3:2. Hoci za Kraken ešte vyrovnal Shane Wright, ktorý bol štvorkou draftu 2022, v predĺžení o triumfe Flames rozhodol Nazem Kadri.

Honzek, ktorého si Calgary minulý rok vybralo ako šestnásteho hráča draftu, potvrdil skvelú formu. Pripísal si už siedmy bod v príprave, predtým okrem ďalšieho gólu nazbieral aj päť asistencií.

Útočník z Trenčína sa predstavil na krídle prvej formácie Flames, kde odohral 15 minút a 39 sekúnd. Okrem gólu zaznamenal aj jednu plusku, jeden hit a jednu zblokovanú strelu.

Honzek sa efektne presadil v oslabení

Tampa Bay Lightning v zostave s obrancom Erikom Černákom si poradili s rivalmi z Florida Panthers 3:1. Jonas Johansson zastavil 26 streleckých pokusov Panthers. V bránke domácej Floridy sa vystriedali Sergej Bobrovskij a Spencer Knight.

Černák odohral bez dvoch sekúnd 19 minút a okrem štyroch hitov zaznamenal aj jeden kladný bod v plus/mínus a jeden strelecký pokus. V bránke Panthers už nemohol nastúpiť Samuel Hlavaj, ktorého Florida poslala na farmu do AHL.

Obranca Martin Fehérváry nastúpil za Washington Capitals, ktorí zdolali Columbus Blue Jackets 3:2. Bek z Bratislavy mal vo svojom druhom zápase v príprave hrací čas 21:24, jeden kladný bod v plus/mínus, päť zblokovaných striel a dva hity. V posledných týždňoch ho trápilo ľahšie zranenie a neumožnilo mu ani nastúpiť na olympijskej kvalifikácii, na ktorej reprezentácia vybojovala postup na olympiádu v Taliansku 2026.

Pierre-Luc Dubois a Tom Wilson mali za Capitals bilanciu gól, prihrávka. Brankár Logan Thompson predviedol 24 úspešných zákrokov. V drese Columbusu už nenastúpil obranca Samuel Kňažko, ktorého klub poslal do nižšej AHL.

Dubois trafil v poslednej sekunde tretiny

Hráči Buffalo Sabres, ktorí neodcestovali na úvodné zápasy novej sezóny do Prahy, zdolali Detroit Red Wings 4:3. Rozhodujúci gól v predĺžení strelil Konsta Helenius. Druhá časť kádra Red Wings sa na domácom ľade v Detroite predstavila proti Pittsburgh Penguins, ktorým podľahli 1:5. Penguins vypadol z hry brankár Alex Nedeljkovic, ktorý v prvej tretine utrpel zranenie v dolnej časti tela.

Zvyšnú časť kádra, ktorá neodohrá pražské zápasy proti Sabres 4. a 5. októbra, mali v hre aj New Jersey Devils. Poradili si s New York Rangers, ktorých zdolali 3:1. Za domácich Devils chytal Jeremy Brodeur, syn legendárneho brankára Martina Brodeura. Jeho potomok proti Rangers predviedol 29 úspešných zákrokov. Medzi skórujúcimi bol aj syn slovenských rodičov Kevin Labanc, ktorý v kempe New Jersey bojuje o zmluvu.

New York Islanders si poradili s Philadelphia Flyers aj vďaka Kyleovi Palmierimu, ktorý strelil rozhodujúci gól 41 sekúnd pred koncom zápasu. Za Islanders chytal český brankár Jakub Škarek, ktorý zaznamenal 15 úspešných zákrokov.

Za Rangers sa predstavil útočník Adam Sýkora, ktorý odohral čas 12:47 a nepremenil dva strelecké pokusy.

Edmonton Oilers potrebovali na výhru nad Vancouver Canucks až samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol Leon Draisaitl. Na ľade nechýbal ani kapitán Connor McDavid, ktorý zvládol dve asistencie.

Anaheim Ducks, v ktorých kempe ešte pred zápasom skončil slovenský útočník Pavol Regenda a zamieril do nižšej AHL, podľahli Los Angeles Kings 0:4. Čisté konto vychytal Darcy Kuemper, ktorý zastavil 23 pokusov domácich Ducks.