CS Roundup 9/26

Útočník Filip Chytil jako jediný z českých hráčů během čtvrtečního programu přípravných utkání NHL bodoval, když přispěl asistencí k výhře New York Rangers nad Boston Bruins. Do branky se dostali dva gólmani. Jakub Dobeš odchytal celý zápas Montreal Canadiens na ledě Toronto Maple Leafs, Lukáš Dostál polovinu utkání svých Anaheim Ducks proti San Jose Sharks.

Rangers zdolali Boston 5:2 a vyhráli tak i třetí přípravný duel před novou sezonou. Chytil, jenž se v předchozích dvou prosadil gólově, byl tentokrát v roli asistenta. Připsal si nahrávku v osmé minutě při úvodním gólu zápasu, který vstřelil v přesilovce pět na tři Adam Fox. Bruins, v jejichž sestavě už byli David Pastrňák s Pavlem Zachou, pak sice vyrovnali, ale ještě do první přestávky Rangers odskočili až na 3:1. Chris Kreider a Brennan Othmann si v dresu vítězů připsali shodně gól a asistenci. Pastrňák se přes čtyři střely na branku neprosadil, nebodoval ani Zacha, oba si navíc připsali -3 v hodnocení účasti na ledě.

Fox otevřel skóre v přesilovce

Třiadvacetiletý Dobeš, který dosud čeká na příležitost v soutěžním utkání NHL, navázal na předchozí povedené vystoupení v přípravě proti Philadelphii (5:0), kdy za 29 minut neinkasoval a pokryl 12 střel. Tentokrát dostal v brance Montrealu prostor celý zápas, vedle dvou inkasovaných branek zaznamenal 32 úspěšných zásahů a měl tak úspěšnost přes 94 procent. K výhře to však Canadiens nestačilo. Po výsledku 2:1 se radovali domácí Maple Leafs, v jejichž sestavě byl útočník David Kämpf, za takřka 15 minut na ledě ale nebodoval.

Dobře si vedl i Dostál. Velká opora šampionů z letošního mistrovství světa IIHF v Praze a Ostravě odchytala přes 30 minut, inkasovala jednou. Vedle toho si Dostál připsal 13 zákroků, Anaheim se Slovákem Pavolem Regendou v útoku ale podlehl San Jose 2:3 po prodloužení. Regenda nebodoval. Rozhodující branku vstřelil po 128 sekundách z nastavení Luca Cagnoni.

Stejným výsledkem skončil i zápas Ottawa Senators - Buffalo Sabres. Domácí dvakrát vedli, ale Sabres se pokaždé podařilo vyrovnat. Podruhé se o to postaral Isak Rosén dokonce až v čase 59:19. Obrat pak dokonal další mladý Švéd Noah Östlund. Ve čtvrté útočné formaci domácích dostal opět prostor Jan Jeník, odehrál přes 11 minut, jednou vypálil na branku, ale nebodoval.

Östlund rozhodl v prodloužení

Zápasu mezi Philadelphia Flyers a New York Islanders kralovali švédští gólmani, kteří uzamknuli obě branky na více než 44 minut. Až do konce pak udržel čistý štít domácí Sam Ersson. Jeho protějšek Marcus Högberg inkasoval v čase 44:36 z hole Erika Johnsona. Asistenci si připsal Matvej Mičkov, jenž se zkraje července po vyvázání ze smlouvy v Petrohradu dohodl s klubem na tříletém kontraktu a vyhlíží debut v NHL. Sedmička loňského draftu pak uzavřela skóre na 2:0 trefou do prázdné branky.