CS Roundup 9/27

Čeští útočníci Jakub Vrána z Washington Capitals a Ivan Ivan z Colorado Avalanche skórovali v pátečních přípravných zápasech NHL, ale porážkám svých týmu nezabránili. Capitals podlehli doma Columbus Blue Jackets 4:8 a Avalanche prohráli na ledě Dallas Stars 2:4.

Vrána za Capitals, v jejichž kempu se uchází o novou smlouvu v NHL, nastoupil potřetí a podruhé bodoval. Ve středu se podílel asistencí na výhře na ledě New Jersey Devils 5:3. Proti Columbusu v 15. minutě v přečíslení tří na dva po pasu Connora McMichaela z levého kruhu prostřelil Daniila Tarasova mezi betony a srovnal stav na 2:2.

Osmadvacetiletý vítěz Stanley Cupu s Capitals z roku 2018 má v NHL za Washington, Detroit Red Wings a St. Louis Blues na kontě v NHL z 367 zápasů 110 branek a další tři vstřelil v 38 duelech play off. Za Columbus odchytal závěrečnou část Pavel Čajan a z devíti střel inkasoval jeden gól. V dresu vítězů se představil i obránce David Jiříček a slovenský bek Samuel Kňažko.

Dvaadvacetiletý Ivan v březnu uzavřel s Avalanche jako nedraftovaný volný hráč dvouletou nováčkovskou smlouvu. V minulém ročníku měl kontrakt na farmě v Colorado Eagles v American Hockey League. Loni nastoupil za Avalanche v přípravě ve dvou utkáních a nebodoval. Tentokrát se prosadil hned při svém prvním startu. Ve 24. minutě v přesilové hře zamířil po přihrávce Nikolaje Kovalenka do odkryté branky a vyrovnal na 1:1. V sestavě Stars nechyběl útočník Matěj Blümel.

K vítězství Carolina Hurricanes nad letošním vítězem Stanley Cupu Florida Panthers 8:2 přispěl asistencí útočník Martin Nečas. V 7. minutě se podílel na úvodní brance forvarda Josiana Slavina. Na straně poražených si připsal čtyři záporné body za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách obránce Mikuláš Hovorka, který v obou předchozích vystoupeních po příchodu z Českých Budějovic zaznamenal bod za přihrávku. U dvou inkasovaných gólů by i bek Marek Alscher.

Slovenský útočník Oliver Okuliar, jenž zamířil do kádru Floridy také z české extraligy z Hradce Králové, se ve druhém utkání dočkal premiérové trefy. V čase 36:33 v přesilové hře tečoval před Frederikem Andersenem nahození Mikea Benninga a snížil na 1:5.

FLA@CAR: Okuliar po Benningově pasu v přesilovce snížil na 1:5

Buffalo Sabres vyhráli v generálce na duely Global Series 4. a 5. října v Praze proti New Jersey v Mnichově nad tamním EHC Red Bull 5:0. Čeští útočníci Jiří Kulich a Lukáš Rousek do hry v barvách vítězů nezasáhli.

New Jersey se ještě přestavilo na ledě New York Islanders, kde podlehlo 1:5. Za Devils nastoupili forvard Ondřej Palát i obránce Jakub Zbořil, který je v kempu na zkoušce. Nechyběli ani slovenští zástupci - útočník Tomáš Tatar a bek Šimon Nemec. Za Islanders odchytal třetí třetinu český gólman Jakub Škarek a z osmi střel neinkasoval.

V dresu Vegas Golden Knights při výhře nad Utah Hockey Club se představil útočník Jakub Brabenec. Vancouver Canucks s obráncem Filipem Hronkem prohráli na ledě Seattle Kraken 1:3. Duel Tampa Bay Lightning s Nashville Predators byl kvůli hurikánu Helene přeložen na 7. října.