Duchene v druhom predĺžení vyrovnal sériu

Hokejisti Boston Bruins a Columbus Blue Jackets dotiahli aj druhý duel 2. kola do predĺženia. Kým úvodný súboj získali domáci Bruins, tentoraz sa rovnako po výsledku 3:2 radovali hosťujúci Blue Jackets a vyrovnali stav série na 1:1.

Artemi Panarin strelil za Blue Jackets dva góly a Matt Duchene ukončil duel v čase 83:42. Za Bruins sa raz presadil David Pastrňák.
Boston Bruins - Columbus Blue Jackets 2:3 po 2. predl. (stav série: 1:1)
Boston sa snažil aj druhýkrát využiť domáce prostredie na zisk dvojzápasového vedenia a začal dobre. V ôsmej minúte obranca Matt Grzelcyk v presilovke otvoril skóre a aj vďaka prihrávke Davida Krejčího dal svoj prvý gól v kariére vo vyraďovacích bojoch.
Na začiatku druhej tretiny sa skóre veľmi rýchlo dvakrát menilo, ale Bruins mali aj po tejto časti na svojej strane tesné vedenie.
\[Kompletné pokrytie série Bostonu s Columbusom\]
Najprv udreli tiež v početnej výhode Blue Jackets, keď Artemi Panarin rýchlou výmenu puku zakončil z kruhu strelou bez prípravy a po 63 sekundách druhého dejstva vyrovnal.
Ale ubehlo len 58 sekúnd a Boston bol znova vo vedení, ktoré zariadil David Pastrňák. Po obídení bránky mu Charlie Coyle pripravil puk do bránkoviska.
Už na začiatku 29. minúty bolo vyrovnané, keď Panarin svojím druhým gólom večera upravil výsledok po riadnom hracom čase na 2:2. Aj pri tomto góle si pripísal asistenciu obranca Seth Jones.
"Bol to dnes naozaj tesný zápas," povedal Rask, ktorý si pripísal 38 úspešných zákrokov. "Tretia tretina patrila nám, ale nedokázali sme v nej skórovať. Súper hral tvrdo a obidva tímy mali svoje šance. Nakoniec sa radovali oni."

Panarinov druhý gól večera proti Bruins

Prvé predlženie nerozhodlo, aj keď hostia hrali presilovku po treste McAvoya. Víťazný gól prišiel až v 84. minúte potom, ako Bruins opäť hrali so štyrmi hráčmi, pretože tentoraz sa previnil proti pravidlám Patrice Bergeron.
Panarin si pripísal tretí bod, keď vystrelil, gólman Tuukka Rask puk vyrazil pred seba, Duchene si ho veľmi pohotovo prikopol na hokejku a rozjasal Blue Jackets.
"Panarin tam výborne vystrelil. Aj keď si myslím, že Rask tú strelu očakával, puk sa odrazil ku mne a podarilo sa mi nájsť škáru, cez ktorú prešiel do siete," opísal Duchene.
"Úprimne poviem, že hrať tento zápas dnes nebola veľká zábava," pripustil Duchene. "Ale tak to v play off býva. Mnohí z nás naháňali puk po ihrisku, ale zvládli sme to a dosiahli sme výsledok, ktorý sme potrebovali."

Duchene rozhodol v presilovke v 2. predĺžení

Zdeno Chára odohral takmer 28 a pol minúty, počas ktorých nazbieral až 6 hitov. Raz vystrelil na bránku, odsedel si dve minúty na trestnej lavici a pripísal si ďalší kladný bod v štatistike plus/mínus. V celom play off ich má celkovo 6.
Sergei Bobrovsky, ktorý patril medzi hlavných hrdinov predchádzajúcej série proti Tampe Bay, pomohol k úspechu 29 zákrokmi.
Bergerona vylúčenie veľmi mrzelo. "V celom zápase tvrdo makáte, aby ste sa dostali do dobrej pozície a mohli ste uspieť. Bol to veľmi vyrovnaný zápas a ja som sa mal tomu trestu určite vyhnúť, ale stalo sa," uviedol Bergeron. "Samozrejme, že je ťažké prijať prehru, ale musíme ísť ďalej."
Ďalší zápas:Utorok 30. apríla (streda 1. mája 1:00 SELČ) v Nationwide Arene v Columbuse.