chara_roundup_prim

Zdeno Chara v sobotu prispel Bruins ďalšou asistenciou, ktorá tímu z Bostonu pomohla poraziť Minnesotu 5:4 po predĺžení. Rangers predviedli úžasný obrat, keď v Montreale prehrávali už 0:4, ale nevzdali sa a nakoniec si odviezli víťazstvo 6:5. Islanders síce po predĺžení podľahli San Jose, ale pridali už 17. zisk bodov v rade. Naopak jedenásty bol pre Dallas, ktorý po predĺžení porazil Chicago.

Chárov bod a obrat Bostonu
Bruins potvrdili úlohu favorita a nakoniec si pripísali dva body za výhru 5:4 po predĺžení nad Minnesotou.
Chára mal prsty hneď v prvom góle Bostonu, keď Jake DeBrusk v piatej minúte druhej tretiny tečoval jeho strelu. Štyridsaťdvaročný obranca bodoval v druhom zápase v rade a po 23 dueloch má na konte 10 bodov (4+6). Navyše má skvelú bilanciu 15 plusových bodov v hodnotení účasti na ľade.
Strelcom Minnesoty mal pôvodne čeliť Jaroslav Halak, ale nakoniec kvôli chorobe nechytal a nahradil ho Tuukka Rask. Prvý brankár Bruins zastavil 32 pokusov hostí.
Boston prehrával 1:3 aj 2:4, ale vybojoval výhru. Predĺženie vynútil dvomi gólmi v 59. minúte David Krejci, ktorý v priebehu 48 sekúnd vyrovnal svoju gólovú produkciu z predchádzajúcich 16 zápasov v sezóne. V čase 62:41 Torey Krug po nádhernom sóle zavŕšil obrat Bruins. Obranca rozhodol hneď po návrate do zostavy, predtým vynechal päť zápasov kvôli zraneniu v hornej časti tela.

Krejčí zariadil predĺženie, Krug dal víťazný gól

"Snažíme sa tieto situácie trénovať, dať puk na bránku a ísť za tým. Pri prvom góle som mal prázdnu bránku a pri druhom som zase dostal dobrú prihrávku a snažil som sa vystreliť čo najtvrdšie. Tentoraz to vyšlo," pochvaľoval si Krejčí, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu.
Bergeron si pripísal štyri asistencie, najlepší strelec súťaže David Pastrnak nebodoval.
Bruins sa radovali z tretej výhry za sebou vďaka Krugovi, ktorý sa v predĺžení dostal cez celé klzisko a pokoril Alexa Stalocka blafákom do bekhendu. "Bolo veľmi príjemné rozhodnúť. Celý čas som bol rozhodnutý, že zakončím do bekhendu. Išiel som rýchlo a hovoril som si, že medzi betónmi by mohlo byť miesto a našťastie to prešlo," vyhlásil Krug, ktorý v zápase aj dvakrát asistoval.
Úžasný obrat Rangers
Newyorský tím na ľade Canadiens prehrával dokonca o štyri góly, ale nakoniec po veľkolepej otočke vybojoval výhru 6:5.
Ako prvý sa za Rangers presadil Filip Chytil, ktorý v 27. minúte skorigoval hrozivé skóre 0:4. Tento gól Rangers naštartoval a rozhodujúci zásah prišiel v 53. minúte, keď trafil obranca Jacob Trouba.
Do polovice zápasu Rangers znížili na 3:4. Hoci v 46. minúte po góle Artturiho Lehkonena opäť prehrávali o dva góly, potom nastrieľali tri za sebou a otočili výsledok. Na 5:5 vyrovnal svojím druhým gólom v zápase vo vlastnom oslabení Brendan Lemieux.

Rangers vymazali štvorgólové manko

Rangers sa ešte len štvrtýkrát v histórii podarilo vyhrať duel, v ktorom prehrávali o štyri góly. Zvládli to prvýkrát od sezóny 1991-92. "Je to neskutočný pocit. Chlapci ďalej bojovali, nikto sa nevzdal. Keď sa otočí zápas z 0:4, je to naozaj rarita," povedal gólman víťazov Alexandar Georgiev.
Tomas Tatar v drese porazených skončil s dvomi mínusovými bodmi a nebodoval v treťom zápase v rade, čo sa mu stalo prvýkrát v tejto sezóne.
Jasný triumf Tampy
Lightning využili výhodu domáceho prostredia a odprevadili Ducks z Amalie Areny s porážkou 2:6.
Brayden Point sa na úspechu podieľal dvomi gólmi. Nikita Kucherov a Anthony Cirelli mali gól a asistenciu. Ondrej Palat v čase 57:27 v presilovej hre zavŕšil výhru svojím 100. gólom v sezóne a pri prvom góle asistoval aj jeho krajan Jan Rutta. Erik Cernak skončil s jedným mínusovým bodom.

Palát z bekhendu zavŕšil výhru Lightning

Anaheim dvakrát vyrovnal, ale Point s Patom Maroonom medzi 33. a 35. minútu získali Lightning vedenie 4:2. V záverečnom dejstve sa ešte v presilových hrách presadili Cirelli a Palát.
Brankár Andrei Vasilevskiy sa zapísal do histórie klubu, keď vďaka 36 zákrokom pridal 132. výhru v drese Lightning a prekonal tak Bena Bishopa, s ktorým sa delil o prvenstvo.
"Už som niekoľkokrát hovoril, že Ben bol môj mentor a ku mne aj k mojej rodine sa správal výborne. Som mu vďačný a je pekné, že som ho prekonal," uviedol Vasilevskij.
Capitals prehrali po nájazdoch
Návšteva Canucks vo Washingtone sa skončila poriadnou drámou, Vancouver si vybojoval druhý bod až po siedmich kolách nájazdov. Rozhodujúci nájazd mal na svedomí Bo Horvat.
Prví v zápase skórovali domáci, keď v čase 2:22 bomba Jakuba Vránu z ľavého kruhu skončila v hornom rohu bránky Jacoba Markströma. Rodák z Prahy pridal už 11. gól v sezóne a osamostatnil sa na druhom mieste tímovej tabuľky strelcov za kapitánom Alexandrom Ovečkinom (15 gólov).
"Držal som sa ako tretí hráč vzadu, aby som si bol istý, že môžem ako prvý brániť. Potom Lars (Eller) vyhral súboj a našiel ma," opísal Vrána gólovú situáciu.
Canucks vyrovnali v 14. minúte, keď Elias Pettersson premenil presilovú hru. Duel dospel až do nájazdov, v ktorých sa ako jediný zo štrnástich presadil Bo Horvat. Pôvodne sa zdalo, že v piatej sérii skóroval domáci Eller, ale videozáznam ukázal, že puk neprešiel za bránkovú čiaru.
Vancouver sa dočkal vo vzájomných súbojoch s Capitals dočkal po štyroch zápasoch. Markström sa na tom podieľal 32 zákrokmi a v nájazdoch ho ani jeden hráč Washingtonu neprekonal. "V nájazdoch bol fenomenálny a ja som to chcel preňho vyhrať," povedal kapitán Capitals Horvat.
Richard Panik v drese domácich nepremenil dva strelecké pokusy.
Voráček na méte 200
Flames sa po šiestich porážkach v rade odmietli zmieriť so siedmou a po nájazdoch porazili Philadelphiu 3:2.
Útočník Flyers Jakub Voracek tesne po polovici zápasu ukončil čakanie na gól 27. októbra a otvoril skóre duelu. Travis Sanheim prepasíroval puk medzi betóny Davida Ritticha a Voráček ho skokom do bránkoviska doklepol do prázdnej bránky. Bol to jeho 200. gól v NHL a dosiahol ho v 869. zápase.
Po 61 sekundách tretej tretiny odpovedal Andrew Mangiapane, ktorý po 261:03 minúty ukončil čakanie Flames na gól vonku.
V 57. minúte Kevin Hayes vrátil Flyers vedenie, ale Calgary už siedmu prehru za sebou nepripustilo. V čase 58:37 vyrovnal Elias Lindholm a v nájazdoch ako jediný skóroval Matthew Tkachuk.
"Myslím, že to bol náš najlepší výkon z posledných desiatich zápasov. Toto víťazstvo je pre nás veľmi dôležité, ale naďalej musíme pracovať. Celý zápas bol emotívny," povedal brankár víťazov Rittich.
Ostatné zápasy: Islanders bodovali sedemnásty raz v rade, Dallasu sa naďalej darí
Connor McDavid sa dvomi gólmi na ľade Vegas podpísal pod víťazstvo Edmontonu 4:2. So 46 bodmi je v produktivite druhý za svojím spoluhráčom Leonom Draisaitlom. Hranicu 45 bodov v prvých 25 zápasoch sezóny prekročili ako prvé duo z jedného tímu od sezóny 1995-96, keď sa to podarilo Mariovi Lemieuxovi a Jaromírovi Jágrovi v drese Pittburghu.
Rekordná bodová séria Islanders v klubovej histórii sa aj napriek porážke v San Jose natiahla na 17 duelov. O úspechu Sharks v predĺžení rozhodol kapitán Logan Couture.
Arizona ukončila Los Angeles päťzápasovú domácu sériu výhier a uspela na ľade 3:2. V drese Coyotes, ktorí vonku vyhrali šiesty z posledných ôsmich duelov, zažiaril 43 zákrokmi brankár Antti Raanta.
New Jersey po dvoch porážkach zabralo a zvíťazilo nad Detroitom 5:1. Dvomi gólmi k tomu pomohol Blake Coleman a Louis Domingue, ktorý 1. novembra prišiel z Tampy, vychytal za Devils prvú výhru.
Nashville ukončil sérii šiestich porážok a zvíťazil na ľade obhajcu Stanley Cupu St. Louis 4:2. Blues naopak pridali štvrtú prehru z posledných šiestich duelov.
Dallas zdolal Chicago 2:1 po nájazdoch a pridal šiestu výhru za sebou. V rozstrele sa presadili len Stars, svoje nájazdy premenili Joe Pavelski a Tyler Seguin. Andrej Sekera opäť odohral viac ako 19 minút s bilanciou jedna strela a dva hity.
Winnipeg zdolal Columbus 4:3 a vybojoval ôsme víťazstvo z posledných jedenástich duelov. 114 sekúnd pred koncom o tom rozhodol Andrew Copp.
Carolina na ľade Floridy síce prehrávala, ale nakoniec odišla s výhrou 4:2. Na triumfe sa podieľali aj strelec Martin Necas či Andrei Svechnikov a Dougie Hamilton, ktorí ku gólom pridali aj asistencie.
Maple Leafs zvládli aj druhý zápas pod novým trénerom Sheldonom Keefom, ktorý v priebehu týždňa nahradil Mikea Babcocka. Najväčší podiel na triumfe nad Coloradom 5:3 mali dvojbodoví Auston Matthews a obranca Tyson Barrie.