Coyle dal dva góly a zariadil výhru Bostonu

Boston pri vstupe do semifinále Východnej konferencie play off NHL nadviazal na úspešný koniec sedemzápasovej bitky s Toronto Maple Leafs a vyhral nad Columbusom 3:2 po predĺžení. Obrat z 1:2 zariadil center tretej formácie Charlie Coyle, ktorý rozhodol v čase 65:15.

Bruins, ktorí ešte v utorok museli bojovať o postup, si tak pripísali tretie víťazstvo za sebou. Blue Jackets v tohtoročných bojoch o Stanley Cup padli prvýkrát. Bitku so suverénom základnej časti Tampa Bay Lightning zakončili výhrou 4:0 na zápasy už týždeň pred Bostonom.
Boston Bruins - Columbus Blue Jackets 3:2 po predl. (stav série: 1:0)
Ako prvý sa dostal do vedenia Boston, ktorý udrel v 11. minúte vo vlastnom oslabení. Na trestnej lavici pykal hrdina zápasu Coyle. Noel Acciari individuálne vyriešil prečíslenie strelou z pravého kruhu a prekonal Sergeia Bobrovskyho na vyrážačku.
"Myslím si, že v prvej tretine sme boli lepším tímom. Rozhodujúcim faktorom asi bolo emotívne víťazstvo v zápase číslo 7. Oni mali čas na oddych, ale po dlhej pauze je väčšinou ťažké dostať sa do rytmu," povedal tréner Bostonu Bruce Cassidy.

Coyle dvomi gólmi zariadil obrat Bostonu

Columbus po deväťdňovej prestávke prvýkrát otestoval brankára Tuukku Raska až na konci siedmej minúty a Boston ho v úvodnom dejstve prestrieľal 14:4. "V prvej tretine sa nám nedarilo. Potom sme sa dostali do hry, ale nedokázali sme to dotiahnuť do víťazného konca," uviedol kouč Blue Jackets John Tortorella.
V treťom dejstve Blue Jackets bleskovo otočili skóre. V 48. minúte sa v priebehu 13 sekúnd dostali do vedenia 2:1. Najskôr strelu Setha Jonesa pred Raskom postupne tečovali Riley Nash a Brandon Dubinsky, takže fínsky brankár bol bez šance.
Rask to mal podobne ťažké aj pri ďalšom inkasovanom góle. Artemi Panarin vystrelil z pozície za ľavým kruhom a puk sa odrazil od pravej nohy Pierrea-Luca Duboisa medzi betóny opory Bruins. Potom už Rask neinkasoval a pripísal si celkovo 20 úspešných zákrokov.
Predĺženie vynútil v čase 55:25 Coyle, ktorý z ľavého kruhu trafil z prvej presne k bližšej tyčke po bekhendovej prihrávke Marcusa Johanssona. Pri rozhodujúcej akcii si spoluprácu zopakovali a Coyle ideálnu prihrávku usmernil do odkrytej bránky Bobrovskyho.
[Kompletné pokrytie série Bostonu s Columbusom]
"Je úľava, že sme vyhrali. Vôbec pre mňa nie je dôležité, kto dal góly. Bol to pre mňa výnimočný zápas, ale je to celé o tímovej práci. Som rád, že sme vďaka obratu zvíťazili a vôbec nie je dôležité, ako sa to stalo," vyhlásil Coyle.
Kapitán víťazov Zdeno Chára odohral takmer 23 minút, vyslal dve strely na bránku a pripísal si dva hity a dva zablokované puky. Tentoraz skončil s jedným mínusovým bodom v štatistike plus/mínus, ale v celom play off má pozitívnu bilanciu 5 bodov.
České ofenzívne duo David Pastrňák a David Krejčí nebodovalo, Krejčí vyšiel naprázdno prvýkrát po piatich dueloch. V predĺžení český center chýbal kvôli nešpecifikovanému zraneniu.
Ďalší zápas: Sobota 27. apríla (nedeľa 28. apríla 2:00 SELČ) v TD Garden v Bostone.